Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

Saç dökülme probleminin 3 kişiden birinde görülüyor olması, saç ekimi için taleplerini arttırıyor. İzmir’de pek çok insanın bu problemi yaşadığını söyleyebiliriz. Saç ekim talebi ise yoğun olarak erkeklerden gelmektedir. Saç bölgesinde görülen boşlukların doldurulması için saç ekimi yapılmaktadır. Ekim işleminin tamamlanmasının ardından bölgede yeniden saçlanma olur. Ekim işlemi içi merak edilenleri cevaplayarak, soru işaretlerinizi gideriyoruz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ekim işleminin yapılması farklı iki yöntemin kullanılması ile olur. İlk zamanlarda kullanılan FUT tekniğinin yerini günümüzde FUE almıştır. İki teknik arasındaki en önemli fark, ilk tekniğin birkaç seans gerektiriyor olmasıdır. 4 – 6 seans arasında ekim işlemi tamamlanırken, geliştirilmiş olan teknikle aynı gün eve gitmeniz mümkün olacaktır. Ekim işlemi kişinin saçlarını tamamen kestirmesinin ardından başlar. Var olan saç kökleri alınır ve boşluk olan alanlara aktarılır. 6 ay içinde de büyük ölçüde saçların çıkması mümkün olur.

Saç Ekiminden Sonra İz Kalır mı?

Önceleri kullanılan FUT tekniğinin az da olsa bir iz bıraktığı biliniyor. Belli bir alanda kesik açılması ve köklerin o alandan alınması, izin kalmasına neden olabiliyordu. Az miktarda da olsa bu iz sebebiyle saç ekiminden kaçınma söz konusudur. Ancak FUE tekniği ile saç ekimi ile herhangi bir iz kalma söz konusu değildir. Direkt olarak tek tek köklerin alınması, nokta nokta alanların oluşturulması ile saç ekim işlemi yapılıyor. Bu sayede herhangi bir iz kalma durumu olmuyor.

Saç Ekimi Anestezi ile mi Yapılır?

Ekim işleminde kullanılan anestezi lokaldir. Sadece başınızın uyuşturulması hedeflenir. Sonrasında ise iğnelerde köklerin alınması sağlanır. Lokal anestezi yapıldığından, saç ekimi öncesinde yemek içmeyi bırakma gibi bir durum söz konusu değildir. Ekim işlemi tamamlandıktan sonra direkt olarak evinize gidebilirsiniz. Herhangi bir zorluk söz konusu olmadan, ekim işleminin tamamlandığını göreceksiniz.

Saç Ekiminin Yapılamadığı Durumlar Hangileridir?

Bazı durumlarda saç ekimi yapılamıyor. Doğal bir şekilde saçların çıkması sağlandığından, ekim işleminiz için başınızda saç kökünün olması gerekiyor. Bu sebeple eğer kişinin başında hiç saç yoksa, ekim işlemi yapılamayabilir. Saç ekimi hakkında merak edilenler arasında hangi durumlarda ekimin yapılamadığı büyük yer kaplar. Bu gibi durumlarda doktorunuzun sunmuş olduğu alternatifler dahilinde hareket edebilirsiniz.

Saç Ekiminden Sonra Saçlar Dökülür mü?

Ekim işlemi tamamlandıktan sonra dökülme durumu, normal insanlardaki seyrinde ilerler. Saç olmayan bölgelerde saçların çıkmasıyla saç ekimi sonrası endişeniz ortadan kaybolur. Yavaş yavaş saçlar çıkarak bol bölgelerin kapanması sağlanır. Dökülme ilk etapta fazla olacaktır. Bunun nedeni ise ekim sırasında saç köklerine müdahale ediliyor olmasıdır. Bu aşama tamamlandıktan sonra ise saçlarınızın boş alanları kapattığını göreceksiniz.

En İyi Saç Ekim Merkezi

Ekim işleminin nitelikli şekilde gerçekleşmesi önemlidir. Ortamın hijyenik olması, doktorun bu alanda uzman olması şarttır. Ekim işleminde saç köklerinin saçın yönüne göre yerleştirilmesi, numaralandırma işleminin yapılması ve sonrasında düzenli şekilde ekimin tamamlanması önemli hususlar arasındadır. İzmirsacekimmerkezi adresi üzerinden ekim işleminin güvenli şekilde yapıldığını görebilirsiniz. İzmir’de saç ekim doktoru Prof. Dr. Ufuk Bilkay tarafından sizin için doğru şekilde ekim işlemi yapılabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *